Pagrindiniai matavimai stogo dangos darbams

Pagrindiniai matavimai stogo dangos darbams

Stogo danga – neabejotinai yra viena iš svarbiausių mūsų namo dalių. Tiesa, norint tinkamai atlikti jos įrengimo darbus, nesvarbu ar tai būtų bituminė stogo danga, plieninės Janosik stogo dangos čerpės, be tikslių išmatavimų niekur nesidėsime.

Ekspertai sutinka, jog stogo dangos matavimus reikėtų atlikinėti tik prieš tai jį sugrebestavus. Atlikus šį darbą, galima išmatuoti lakšto ilgį pradeda nuo grebėsto pradžios iki pabaigos. Reikalingas plotis tuomet bus skaičiuojamas statmenai.

Žinoma, tikslios instrukcijos priklausys kartu ir nuo pačios dangos specifikos kuri bus nurodyta dangos montavimo instrukcijoje. Vis dėl to, yra tam tikri bendri principai kuriais galime vadovautis.

Šiame straipsnyje apie pagrindinius stogo dangos montavimo žingsnius.

Kaip skaičiuojame čerpinio stiliaus dangos matmenis?

Kaip minėjome, kiekvienos dangos specifika bus kitokia, tačiau vyrauja bendriniai principai kurių galime laikytis norėdami tiksliai apskaičiuoti pagrindines stogo sritis.

Jas aptariame žemiau.

  • Prieš pradedant skaičiavimus susijusius su pačia stogo danga, visų pirma reikėtų padaryti pačio stogo apskaičiavimus. Tokiu būdu tiksliai žinosite kiek medžiagų jums gali prireikti. Tai bus puikus būdas gauti preliminarius skaičiavimus.
  • Apskaičiavus lakštus galima pereiti prie kitų pagrindinių stogo dalių skaičiavimų. Čia jau kalba eina apie pagrinindes darbuose naudojamas detales. Turime omenyje tokias detales kaip kraigas, laštakiai, vėjalentės, vidinės sandūros, vidiniai ir išoriniai kampai ir t.t.
  • Viena iš kertinių medžiagų be kurios stogo montavimas bus neįmanomas yra medsraigčiai. Manoma, jog reikia apie 7vnt norint pilnai įrengti vieną dangos kvadratinį metrą. Apytikslūs skaičiavimai turėtų būti atliekami būtent taip.
  • Reikia nepamiršti ir garso izoliacinės bei antikondensato plėvelės. Paprastai reikalingą šių medžiagų kiekį galima apskaičiuoti paėmus visą stogo plotą ir pridėjus 15 procentų. Taip yra todėl, nes reikės palikti papildomos medžiagos įtempimui.
  • Kitas dalykas – pats stogo šiltinimas. Čia populiariausias žmonių pasirinkimas yra akmens vata. Čia svarbiausias dalykas kurį būtina įvertinti yra vatos laidumo koeficientas ir jos storis. Optimalus variantas – užtikrinti 20 centimetrų vatos storio sluoksnį ant stogo.
  • Lietaus nuvedimo sistema yra ko gero paskutinis, tačiau neabejotinai kertinis žingsnis, kadangi čia yra užtikrinamas vandens pašalinimo procesas. Paprastai jie būna iki 6 metrų ilgio maksimaliai. Tiesa, gali būti adaptuojami skirtingi ilgiai jeigu stogas yra nevienodos formos.

Pabaigai

Straipsnyje mes aptarėme pagrindinius principus pagal kuriuos reikėtų atlikinėti kertinius stogo matavimus.

Nors tikslius skaičiavimus galės atlikti tik ekspertai turintys pakankamai patirties dirbant su stogdengyste, tikime jog principus kuriuos pateikėme gali ženkliai padėti skaičiuojant kiek reikės medžiagų ir kiek apskritai kainuos projektas jums kaip klientui.

Turint pakankamą suvokimą, nebus jokių bėdų apsiskaičiuojant bendrą savo projekto samatą ir numatyti kokie žingsniai bus svarbiausi norint įsikurti savo svajonių namus.

Paruošta pagal manostogas.lt pateiktą informaciją.

Palikite komentarą