Kaip veikia brūkšniniai kodai?

Žmonėms, pradedantiems valdyti mažmeninės prekybos parduotuvę ir valdyti atsargas, gali būti sunku suprasti, kaip veikia barkodai, UPC ir SKU ir kokiu tikslu jie naudojami.

Štai ką mes jums paaiškinsime šiame straipsnyje. Sužinokite, kokie jie yra, kuo jie skiriasi, kokiu tikslu jie tarnauja ir kokia jų nauda.

Kas yra brūkšninis kodas?

Brūkšninis kodas yra vaizdas, kurį sudaro lygiagrečios juodos ir baltos juostos, kurias galima perskaityti brūkšninių kodų skaitytuvu. Brūkšniniai kodai taikomi gaminiams, kad juos būtų galima greitai atpažinti.

Brūkšninis kodas yra vaizdas, kurį sudaro lygiagrečios juodos ir baltos juostos, kurias galima perskaityti brūkšninių kodų skaitytuvu. Brūkšniniai kodai taikomi gaminiams, kad juos būtų galima greitai atpažinti.

Tarp daugybės jų brūkšniniai kodai paprastai naudojami mažmeninės prekybos parduotuvėse kaip pirkimo proceso dalis, sandėliuose, siekiant sekti ir valdyti atsargas, ir sąskaitose faktūrose, padedančiose apskaityti.

Kas yra brūkšninių kodų skaitytuvas?

Brūkšninių kodų skaitytuvas yra prietaisas, fiksuojantis ir iššifruojantis brūkšninio kodo informaciją. Tradicinius brūkšninių kodų skaitytuvus sudaro šie keturi komponentai:

  • Šviesos šaltinis: tai padeda brūkšniniam kodui nuskaityti ir tiksliai iššifruoti brūkšninio kodo informaciją.
  • Objektyvas: taip nuskaitomas brūkšninis kodas.
  • Fotolaidininkas: optinius impulsus paverčia elektriniais.
  • Dekoderis: tai analizuoja brūkšninio kodo duomenis ir siunčia juos į skaitytuvo išvesties prievadą.

Užfiksavę informaciją, brūkšninių kodų skaitytuvai susieja su pagrindiniu kompiuteriu ar planšetiniu kompiuteriu ir perduoda tą informaciją realiu laiku, be papildomo žmogaus įsikišimo.

Tai padeda mažmenininkams automatizuoti duomenų rinkimo procesus ir sumažinti žmogiškas klaidas, pvz., Atsargų stebėjimą ir pardavimo vietos sandorių apdorojimą.

Kaip veikia brūkšniniai kodai?

Trumpai tariant, brūkšninis kodas yra būdas koduoti informaciją į vizualinį modelį (tas juodas linijas ir baltas vietas), kurias gali nuskaityti aparatas (brūkšninių kodų skaitytuvas).

Juodos ir baltos juostos (taip pat vadinamos elementais) yra skirtingi teksto simboliai, kurie atitinka iš anksto nustatytą to brūkšninio kodo algoritmą. Brūkšninių kodų skaitytuvas perskaitys šį juodos ir baltos juostos modelį ir pavers juos bandymų eilute, kurią jūsų prekybos vietos sistema gali suprasti.

Brukšninio kodo pavyzdys
Brukšninio kodo pavyzdys

Brūkšninių kodų tipai

Yra dviejų tipų brūkšniniai kodai: 1 matmenų (1D) ir 2 matmenų (2D).

1 matmenų (1D) brūkšniniai kodai

1D brūkšniniai kodai yra juodos ir baltos juostos, kuriose galima saugoti informaciją, pvz., Produkto tipą, dydį ir spalvą. 1D brūkšninius kodus galite rasti ant pakuotės esančių universalių produktų kodų (UPC). Tai padeda sekti paketus per siuntų pristatymo paslaugų teikėjus.

2 matmenų (2D) brūkšniniai kodai

2D brūkšniniai kodai yra sudėtingesni nei 1D brūkšniniai kodai. Juose gali būti daugiau informacijos nei tik tekstas, pvz., Kaina, atsargų lygis ir net produkto vaizdas. Yra daug brūkšninių kodų skaitytuvų, palaikančių 2D brūkšninius kodus.

Brūkšninių kodų naudojimo privalumai

Nors brūkšniniai kodai iš pradžių buvo sukurti siekiant paspartinti pardavimo ir sandorių procesą, jie turi keletą kitų privalumų.

Patobulintas tikslumas

Brūkšninio kodo naudojimas produkto duomenims apdoroti yra daug tikslesnis, nei pardavimo partneriui rankiniu būdu įvesti tuos duomenis, kurie yra linkę į žmogaus klaidas.

Realaus laiko duomenys

Dėl informacijos apdorojimo greičio duomenys apie atsargų lygį ar pardavimą yra prieinami nedelsiant.

Sumažinti mokymo reikalavimai

Dėl brūkšninių kodų skaitytuvo naudojimo paprastumo (tereikia pažymėti ir spustelėti) darbuotojams nereikia daug mokytis, kaip jį naudoti.

Geresnis atsargų valdymas

Dėl didesnio tikslumo ir realaus laiko duomenų mažmenininkai gauna naudos iš greitesnio ciklų skaičiavimo ir tikslesnių atsargų apyvartos įvertinimų.

Mažos įgyvendinimo išlaidos

Brūkšninių kodų generavimas yra greitas ir paprastas, be to, dėl didesnio sandorių greičio, taip pat dėl ​​geresnio atsargų ir pardavimo duomenų tikslumo galima sutaupyti, mažmenininkai gali tikėtis sutaupyti po įdiegimo.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme kas yra barkodas, jo tipus bei veikimo principa. Informacija yra parengta, vadovaujantis contourenterprise.lt medžiaga.

Palikite komentarą