Ilgiausios gyvatės pasaulyje

GyvatėGyvatės ilgis (m)
Tinklinis pitonas12-16
Anakonda11,5
Tamsusis tigrinis pitonas8
Šviesusis tigrinis pitonas6
Karališkoji kobra5,6
Smauglys4,5
Juodoji mamba4,5

Pavyzdžiui, europiečiai pirmąją informaciją apie milžiniškas gyvates gavo iš ispanų kolonizatorių, tyrinėjusių Pietų Amerikos džiungles po žemyno padalijimo tarp Ispanijos ir Portugalijos. Pranešimuose gyvatės buvo vadinamos „matora“ – „bulių valgytojais“ ir joms priskiriamas didesnis nei 20 metrų ilgis.

Mokslas žino kelias gyvačių rūšis, kurių dydžiai išties įspūdingi.

Tinklinis pitonas

Ilgiausia gyvatė pasaulyje. Dažniausiai gamtoje yra 7-7,5 metro egzempliorių, tačiau viename iš Australijos zoologijos sodų ilgą laiką gyveno rekordininkas pitonas Deivas, užaugęs iki 12,2 metro.

Anakonda

Šiuo metu ilgiausia anakonda pasaulyje laikoma gyvate, kuri buvo padovanota Niujorko zoologijos draugijai. Devyni metrai ir šimtas trisdešimt kilogramų yra pavojingiausias parametrų derinys. Tačiau prieš kelerius metus Kolumbijos ūkininkai užkliuvo už dar didesnio egzemplioriaus: jų sugauta anakonda siekė beveik dvylikos metrų ilgį.

Karališkoji kobra

Ir tai yra didžiausia iš nuodingų gyvačių kategorijos. Vidutinis karališkosios kobros ilgis yra apie 4 metrai, o rekordininkė pasiekė penkis su puse metro.

Smauglys

Kino industrija pavertė smauglį pavojinga būtybe, kuri gali užaugti iki neįtikėtino dydžio. Realiai paprasto smauglio ilgis neviršija keturių metrų, jis minta smulkiais žinduoliais ir paukščiais.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Panašūs dydžiai